BULEVARD.AL
  • BULEVARD.AL
E Enjte, 21 Gusht 2014


Vende te lira pune


Europe Agency Tirane
Pun?sim dhe Emigracion n? Kanada Tashme me ndryshimin e ligjit te emigracioni ne Kanada, programi i njohur deri me tani si "Study and Work" ne Kanada zevendesohet zyrtarisht nga programi "College and Internship" (kolegj dhe internship). Ne ndryshim nga programi Study and Work i cili perbehet prej pjeses se studimint (kurs gjuhe ne per hospitality) dhe pjeses se paid internship (serish ne fushen e hoteleri turizmit), tashme me programin "College and Internship", aplikantet kane mundesine jo vetem te permiresimit te njohurive ne gjuhen angleze dhe diplomimin ne nje Kolgje shteteror Kanadez, por kane mundesine e EMIGRACIONIT ne perfundim te programit. Konkretisht ne kete program ofrohet: * Studime profesionale si post graduate ne kolegj * Internship profesional (part time gjate periudhes se studimit) me pagese ne fushen e studimit * Per programet mbi 1 vit, ofrohet dhe procedura e emigracionit per resident permit pas perfundimit te programit ku keni mundesine te qendroni me dokumentacion te rregullt pergjithmone ne Kanada. * Kontrate pune full time gjate periudhes se pushimeve akademike. * Sukses shume me i larte (gati 100%) ne marrjen e vizes dukeqene se eshte nje program i sponsorizuar nga Imigration Canada. Kriteret: Mosha 18 ? 40 vje?. Aplikanti duhet t? ket? njohuri n? nivel mesatar t? gjuh?s Angleze. Aplikanti duhet t? ket? mbaruar minimum shkoll?n e mesme. Aplikanti duhet t? aplikoj? 3 muaj p?rpara dat?s s? fillimit t? programit n? Kanada. Kostot e Programeve sipas Koh?zgjatjes: **College & Internship ? 6 Months (3 muaj shkolle dhe 3 muaj pune) Hospitality Management Certificate (3+3) ? $6,970 CAD (Canadian Dollars) **College & Internship ? 12 Months (6 muaj shkolle dhe 6 muaj pune) Hospitality Management Diploma (6+6) ? $11,990 CAD (Canadian Dollars) Business Management Diploma (6+6) ? $11,990 CAD (Canadian Dollars) Marketing Diploma (6+6) ? $11,990 CAD (Canadian Dollars) International Trade Diploma (6+6) ? $11,990 CAD (Canadian Dollars) ***College & Internship ? 24 Months (12 muaj shkolle dhe 12 muaj pune + EMIGRACION) Business Management Honours Diploma (12+12) ? $17,530 CAD (Canadian Dollars) Specializations available in Marketing, International Trade, Hospitality N? kosto p?rfshihen: Studime profesionale sipas programit qe aplikoni (ne fund pajiseni me diplome profesionale per studimet e kryera) Kontrata e pun?s (Internship profesional sipas fushes me pagese) Siguracioni sh?ndet?sor gjate periudhes se qendrimit. Posta p?r marjen e dokumentacionit t? nevojsh?m nga Kanadaja per pajisjen me vize. Transfertat Bankare Asistens? deri n? marrjen e viz?s Mb?shtetje e vazhdueshme deri n? p?rfundimin e programit N? kosto nuk p?rfshihen: - Bileta e udh?timit - Taksa e aplikimit p?r viz? n? Ambasad?n Kanadeze - 150 CAD - Biometrics (pagesa per dhenien e shenjave te gishtave) - 85 CAD - Akomodimi (ne varesi te programit, ka punedhenes qe mbulojne akomodimin) ** 2014 Start Dates: June 2nd, June 30th, July 28th, September 1st, September 29th, October 27th, November 24th Procesi i aplikimit: Per te aplikuar dergoni nje CV tuajen ne Anglisht me foto me subject "Punesim dhe Emigracion ne Kanada" ne adresen: recruitment@europeagency.al
Rr. Bardhok Biba, Qendra Biznesit 17 Nentori, Kati 2, Zyra 5 +355692093800 Tirane
r?mi Tirane
Pershkrimi i punes Pershkrimi i punes regjistrohuni ne linkun http://www.neobux.com/?rh=726F6D656F313235 ,regjistrimi eshte i thjeshte dhe behet me adresen tuaj te mailit.. pastaj pasi te jeni regjistruar Shkoni aty ku thot View adwertistememt dhe do ju dal nje faqe me disa ikona verdha jeshjile klikojini dhe do ju dal nje pik e kuqe klikoni piken e kuqe dhe do ju hapet nje faqe e re prisni sa te thot acount credited dhe mbylleni faqen kshu veproni me te gjitha ikonat cdo dite per vetem5 minuta ne dite dhe fitoni para. Keni per te fituar mbi 40 dollar ne dite me referralet Duhet te klikoni cdo dite qe tju rritet interesi pagesa kryhet nepermjet https://www.paypal.com eshte nje llogari online e juaja e cila vlen per te terhequr leket nga interneti me ane te karte krediti visa...por se pari duhet ti fitosh leket,,duke ndjekur kto udhezime regjistrohu kliko adwertisment pastaj shko aty ku thot baner do gjesh aty nje link te neobuxit me pseodunimin tend te cilen duhet ta kopiosh dhe ti thuash shoqeve apo shokeve te tu te regjistrohen me linkun tat ,,,,tani nejse ato regjistrohen dhe klikojn,,, ti fiton lek nga ata,,sa me shum aq me mir per ty,,,se vetem me klikimet e tua do te duken shum pak lek por un te garantoj qe po vazhdove dhe ti besh te tjeret te regjistrohen nen emrin tend ti do te fitosh shum me shume, pastaj jane vetem 5 a 7 minuta ne dite per ty,,uroj qe ju vafte mbare nuk besoni?!
tregu cam 0039320669877 Tirane
Donald Gega Tirane
Keni degjuar nga te afermit tuaj jasht shtetit qe ekzistojn kompani jasht shtetit te cilat te paguajne per te pare reklama ne internet, por nuk e dini ku gjenden keto kompani? Doni te fitoni para nepermjet internetit pa harxhuar shume kohe? ? Atehere Kompania Probux eshte zgjedhja e duhur Probux eshte nje kompani amerikane e cila funksionon online dhe ka nje rrjet teper internacional shtrirjeje. Kompania pranon cdo person per tu regjistruar dhe paguan per shikimin e reklamave. Probux eshte nje kompani 100 % ligjore dhe shperblimet monetare I ben nepermjet llogarive ne Paypal. Reklamuesit ne Probux jane te ndergjegjshem qe anetaret e ketij website paguhen per te pare reklamat, pra eshte nje system I drejte per te gjithe. Si fitohet ne Probux? Ka tre menyra fitimi: ? Pagesa e drejt perdrejte qe merret duke pare reklamat apo bere pune te vogla qe te jepen online ? Komisioni qe paguajne Rented Referrals ? Komisioni qe paguajne Direct Referrals Hapat qe duhen ndjekur per te fituar mbi 1000$ ne muaj me vetem 10 minuta kohe te harxhuar ne dite: 1. Ne fillim duhet te regjistrohesh ne Probux duke klikuar ketu 2. http://www.probux.com/?r=Win188Money 3. Pas regjistrimit, dy javet e para do klikoni per te pare reklamat. Kjo eshte pjesa me e veshtire, sepse njerezit ketu dorezohen dhe nuk e vazhdojne me tutje strategjine. 2 javet e para do fitoni vetem 0.04$ ne dite e cila e shume zuar per 15 dite do ju jape 0.6$. Me 0.6$ dollare do blini paketen e pare me 3 Rented Referrals te cilet do fillojne te bejne para per ju dhe ju do paguheni nepermjet komisioneve te tyre 4. Pasi blete paketen me 3 Rented Referrals ju do vazhdoni te klikoni reklamat perdite por kesaj rradhe do fitoni nga 0.16$ ne dite, e cila do ju jape mundesine te blini 3 Referrals te tjere pas 7 ditesh. 5. Javes tjeter kur te keni blere 3 Referrals te tjere duke e cuar numrin e tyre ne 6 dhe te vazhdoni te klikoni reklamat perdite ju do te jeni ne gjendje te fitoni 0.26 $ ne dite duke ju dhene mundesine te bleni paketen me 5 Referrals ne fund te javes. 6. Javes tjeter do fitoni nga 0.46 $ ne dite e keshtu me rradhe sa me shume Referrals te blini aq me shume do ju shtohen fitimet ne dite. Ju mund te shtoni fitimet ne dite duke bere pune te vogla qe ju ofron website si dhe duke u munduar ti mbani active Referrals-at. 7. Do vazhdoni keshtu duke shpenzuar vetem 10 minuta ne dite derisa te keni bere 200 Referrals atehere do kini mundesine te fitoni 4 $ ne dite, atehere do kaloni llogarine tuaj nga standard ne golden dhe fitimet tuaja ditore do rriten shume. 8. Ne kete menyre do vazhdoni perdite duke klikuar reklama, bere pune te vogla dhe fituar nga komisionet e Referrals-ve deri sa te arrini Shumen e me shume se 1000$ ne muaj. Probux website ka edhe nje forum shume te zhvilluar ku mund te kembeni eksperienca me anetaret e tjere te websitit. Ne forum keni shume shkrime te tjera nga anetare te tjere ne kompanise Probux, nga e gjithe bota ne gjuhe te ndryshme, ku shpjegohet si te fitosh me shume para sa me shpejt nepermjet Probux, gjithashtu jan dhe disa qindra postime nga anetare te ndryshme ku tregohet si te terheqesh parate e fituara nga Probux Probux eshte nje menyre shume e mire per te fituar para nepermjet internetit pa shume mundime, vetem duhet te kesh durim dhe vullnet te hysh cdo dite ne website per 5-10 minuta ? Ekzistojn disa strategji shume te mira per te fituar para shpejt ne Probux, nqs se jeni ne interesuar me kontaktoni mua ne adresen e E- mail Donald_Gega@Yahoo.com ose ne fb https://www.facebook.com/donald.gega.71 dhe une do t'jua shpjegoj me mire si te fitoni para sa me shpejt ne probux Ju uroj suksese dhe mos harroni te klikoni ne http://www.probux.com/?r=Win188Money per tu bere anetar dhe per te klikuar reklamat.
Tirane - Tirane
Anisa Grabova Tirane
Ufficio di informazione Cerchiamo ragazze come operatrici telefoniche con ottima conoscenza della lingua ITALIANA per lavoro in collaborazione con societ? italiana di servizi: - Con o senza esperienza come Operatore Telefonico - Alta abilit? in comunicazione - Disponibilit? mattina o pomeriggio. - Abilita lavorative per arrivare obiettivi definiti. Offriamo: - Ambiente molto positivo e serio. - Paghe delle migliori in circolazione - NO lavoro di vendita - Lavoro da Lunedi al Venerd? (20/30 ore settimanali). - Sabati e Domeniche SEMPRE liberi - Formazione continua e gratuita.
0696080060 Tirane
BCHR Tirane
COMPAGNIA ITALIANA CALL CENTER LEADER PER LA CAMPAGNA DI PRESA APPUNTAMENTI , CERCA OPERATORI TELEFONICI PART TIME E FULL TIME . SI CHIEDE : OTTIMA CONOSCENZA DELLA LINGUA ITALIANA ATTEGGIAMENTO SOLARE E DINAMICO. SI OFFRE : CONTRATTO DI LAVORO A NORMA DI LEGGE PAGA MENSILE PIU BONUS AMBIENTE GIOVANILE E TRANQUILLO. POSSIBILITA DI CRESCITA E FORMAZIONE PROFESSIONALE. PER CANDIDARSI O AVERE INFORMAZIONI INVIARE CV A : BC.HR@HOTMAIL.COM OSE NA KONTAKTONI NE (VOD CLUB) : 0697778015 OSE NE ADRESEN : RRUGA " PIETER BUDI " PALLATI ROGERS
RRUGA " PIETER BUDI " PALLATI ROGERS 0697778015 Tirane
Vela H.R. Consulting Tirane
Vela H.R. Consulting? ofron; / Pun?sim Nd?rkomb?tar / Trajnime profesionale / K?shillim i karrier?s / Konsulenc? e biznesit / Intern'ship / Vela H.R. Consulting sjell tek ju oferta p?r v?nde pune n? v?ndet m? t? zhvilluara t? lindjes s? mesme si UAE,Qatar,Saudi Arabia,Kuwait,Oman,Bahrain,etj. n? fushen e *Hospitality/Tourism & Human Resource Services*. *P?rshkrimi i pun?s* Restaurant Manager Human Resources Manager Project Manager Executive Housekeeper Bar Manager Waiter & Waitress / Hostess Sales Executive (Petroleum products) Office Co-ordinator Sales & Marketing Professionals Vela H. R. Consulting? nuk ofron thjesht nj? sh?rbim pun?simi,k?shillimi biznesi e karriere,por nd?rton suksesin e t? ardhmes tuaj! Ju mir?presim t? aplikoni duke vizituar faqen http://velaconsulting.al/apliko-tani ose duke derguar e-mail n? info@velaconsulting.al
Bulevardi Ismail Qemali Qendra Tregtare Aleksandria Kati i 2-t? Zyra p?rball? Internet Tirane
Vela HR Consulting Vlore
Our Client, one of the largest infrastructure Company in the Middle East is contracting for: Sr. PMO Manager Sr. Storage Specialist Sr. Datacenter Specialist Sr. Sharepoint Admin Expert Sr. Database Oracle Consultant Sr. CRM Admin Expert Sr. Network Administrator Expert Sr. System Admin Expert Sr. IT Security Specialist Expert Program Manager - IT Sr. Application Development Leader Sr. Systems Analyst Sr. GIS Consultant IT Project & Operations Coordinator ERP finance Functional Consultant Oracle ERP Procurement Functional Consultant Oracle IT Auditor Contact Center Manager Duration: 36 months with possible extension of 12 months Salary: USD 11,000 ? USD 16,000 all inclusive (Tax free) Location: Qatar Vela H. R. Consulting? nuk ofron thjesht nj? sh?rbim pun?simi,k?shillimi biznesi e karriere,por nd?rton suksesin e t? ardhmes tuaj! Ju mir?presim t? aplikoni duke vizituar faqen http://velaconsulting.al/apliko-tani ose duke derguar e-mail n? info@velaconsulting.al
Vela HR Consulting Bulevardi Ismail Qemali Qendra Tregtare Aleksandria Kati i 2-t? Zyra p?rball? Internet 0035569378977 Vlore
klinike dentare Shkoder
ofrojme pune per mjek(e)stomatolog(e) te liqenciuar dhe me eksperience,per me teper mund te kontaktoni ne cel:00355 67 433 6300
sheshi rus i madh 00355 67 433 6300 Shkoder
Vela HR Consulting Vlore
Vela HR Consulting? ofron: Pun?sim n? Lindjen e Mesme. Procedura e aplikimit ?sht? e thjesht?. N?se: Jeni brenda mosh?s 21 - 37 vje?, Keni formimin dhe eksperienc?n e duhur Njihni mir? gjuh?n Angleze, G?zoni sh?ndet t? mir?, Nuk keni probleme me ligjin shqiptar. Kontrata ju ofrohet 1 ? 2 vje?are, me kushte shum? t? mira pagese duke ju sponsorizuar viz?n e pun?s, sigurimin sh?ndet?sor, udhetimin, q?ndrimin, strehimin, ushqimin dhe lejen vjetore gjat? pun?s. Aplikoni duke p?rdorur formularin p?rkat?s. Trajnime profesionale n? turiz?m, me q?llim q? t? pregatisim kandidat?t potencial? p?r pozicione t? p?rshtatshme pune n? Lindjen e Mesme, n? qytete si: DUBAI, DOHA, MANAMA, MUSKAT, RYIADH, etj. Sesionet e trajnimit konsistojn? n?: Komunikim n? turiz?m Operacione front ? office Operacione ushqim dhe pije Biletari K?shillimi i karrier?s, me q?llim q? t? pregatisim student?t e vitit t? fundit bachelor, ose t? masterit p?r m?nyr?n se si duhet t? k?rkojn? pun?n e tyre/ procesin e kanalizimit t? karrier?s s? tyre, i cili ?sht? nje aspekt kritik i zhvillimit t? karrier?s, dhe si rrjedhim : K?shillimi p?r k?rkimin e pun?s dhe k?shillimi i karrier?s jan? dy sh?rbime t? nd?rthurur me nj?ri ? tjetrin. K?shilluesi i Karrier?s pran? Vela HR Consulting? ?sht? gjithashtu i trajnuar p?r t'iu asistuar n? lidhje me t? gjitha aspektet e k?rkimit tuaj t? pun?s. Konsulenca e biznesit. Vendimi pr t? krijuar nj? biznes privat, ose prezantimi i nj? aktiviteti t? huaj privat n? Shqip?ri, ?sht? nj? tjet?r fush? e konsulenc?s s? Vela HR Consulting?. T? jesh i nd?rgjegj?suar n? lidhje me procedurat ligjore, nevojat e tregut, kostot ekonomike dhe logjistike, q? cdo sip?rmarrje private duhet t? perballoj?, n? hapat e saj t? par?, ?sht? sh?rbimi q? Vela HR Consulting? ju jep, dhe ju ?on drejt zgjidhjes m? t? mir? dhe m? t? shpejt?. Internship. Tregu i stazhit nd?rkomb?tar ?sht? n? hapat e tij t? pare n? Shqip?ri, dhe ju jeni ve? nj? klik larg gjetjes s? eksperienc?s perfekte. Vela HR Consulting? ?sht? k?tu p?r t'ju siguruar asistenc? dhe mb?shtetje, n? m?nyr? q? t? gjeni stazhin, q? m? s? shumti p?rshtatet me profilin tuaj. Phone: +355697285215 Web; www.velaconsulting.al
Bulevardi Ismail Qemali,Qendra Tregtare Aleksandria,Kulla 1,Kati i 2-te +355697285215 Vlore
Berat
Berat
Albacall sha Tirane
Albacall sha,? k?rkon nj? figur? p?r pozicionin e?Zhvillues PHP me eskperienc??i cili do t? merret me shkrimin dhe p?rpunimin e kodeve sipas instruksioneve t? analistit. Aft?si ky?e t? kandidatit: 1. Diplom? universitare n? Informatik? apo ndonj? fush? t? p?raf?rt 2. Eksperienc? n? zhvillimin e aplikacioneve Web PHP me Zend Framework 3. Eksperienc? n? zhvillimin e fush?s CRM 4. Njohuri t? shk?lqyer t? Javascript , jQuery dhe JQueryUI 5.?Njohuri t? librarive Doctrine 6. Eksperienc? n? p?rdorimin e SVN 7. Eksperienc? me Xdebug 8. Njohuri shum? t? mir? t? metodave t? nd?rkomb?tarizimit t? software 9. Njohuri t? mira t? gjuh?s angleze T? interesuarit mund t? d?rgojn? CV-n? e tyre n??recruitment@albacall.eu?duke specifikuar n? objekt "Zhvillues Php" apo ta dor?zojn? pran? zyrave tona, n? adres?n Rruga Kavajes, Ish parku i autobusave, afer Globe Center. Albacall sha Tel. : 042248344 Cel. : 0694066070
Rruga Kavajes, Ish parku i autobusave, afer Globe Center. 069 40 66 070 Tirane
Berat
Berat
Albacall sha Tirane
Albacall sha Kerkon?Operator?back office?me aftesi te shkelqyera me shkrim ne nje nga gjuh?t e m?poshtme : 1.?Spanjisht?+ Italisht/Anglisht? 2.?Portugalisht?+ Italisht/Anglisht 3.?Hollandisht?+?Italisht/Anglisht? 4.?Gjermanisht?+ Italisht/Anglisht 5.?Frengjisht?+ Italisht/Anglisht Fillim pune i menjehershem. Pagese e Mire. Rritje Profesionale. Formazione te vazhdueshme. Ambient i kendshem. Ju lutemi te lexoni me kujdes njoftimin dhe mos aplikoni per gjuhen angleze, pasi gjuhet e kerkuara jane VETEM ato te nenvizuarat. Gjuha angleze dhe/ose italiane jane nje plus. Dergoni nje CV tek?recruitment@albacall.eu?duke specifikuar gjuhen per te cilen aplikoni RR Kavajes afer Globe, ish parku i autobu
RR Kavajes afer Globe, ish parku i autobuzave 44 50 80 99 Tirane
ElettroHouse Vlore
Nj? kompani leader n? Itali n? fush?n e asistenc?s teknike t? pajisjeve, p?rzgjedh 2 operatore telefonike me p?rvoj? t? d?shmueshme dhe ekspertiz? n? kujdesin ndaj konsumator?ve, p?r hapjen saj te ardhshme n? Shqip?ri. K?rkesat : - Mosha 18-45 ( mund?sisht me arsim) - Dialektike t? mir? - Njohuri t? mir? t? gjuh?s italiane ( pref. edhe anglisht ose gjermanisht ) - Njohuri t? mir? t? programit Office - Disponueshm?ri me orar t? plot? - Seriozitet maksimal dhe sakt?si, d?shir? p?r tu rritur profesionalisht - Disponueshm?ri p?r praktik? t? mundshme jasht? vendit Ajo ofron : - P?rfshirje n? nj? ambient profesional dhe nd?rkomb?tar - Mund?si p?r rritje profesionale - Pagese interesante Do te ken? p?rpar?si kandidat?t t? cil?t kan? fituar edhe p?rvoj? n? krijimin, indeksimin, dhe pozicionimin e websiteve, per reklamat-web dhe fushat? t? menaxhimit dhe optimizimin e AdWords, Adsense, etj. P?r t? paraqitur cv tuaj te aplikimit d?rgoni email ne info@riparimelektroshtepiake.com ose me faks n? 0039-06-9034267 Vendi i pun?s : Vlor
Rruga Aleksaner Moisiu +39199446027 Vlore
IAP G3 Tirane
kompania IAP G3 kerkon punojes per ne afghanistan kanditatet duhet te flasin rrjedhshem gjuhen angleze ju lutem dergoni cv tuaja ne kete email recruit@g3-systems.co.uk
Tirane
Shko neHOME KUSH JEMI SHERBIME KONTAKT TE DREJTAT DHE PRIVATESIA
bulevard.al